ÚVĚRY

Úvěry představují důležitou oblast osobních financí. Pojem, se kterým se setkáváme denně, v reklamě,  či při formální schůzce v naší bance. Půjčky bývají zpravidla vnímány negativně, vzbuzují obavu, nejistotu, a i přes to většina z nás některou variantu tohoto produktu využívá. Úvěr na bydlení však může představovat také  výhodnou životní investici. Dokážete ale rozpoznat  výhodné od těch, které Vám mohou naopak pořádně zatopit?

Kontokorent

Jedná se o krátkodobý úvěr, který je poskytován bankou jako doplněk k Vašemu běžnému bankovnímu účtu. Díky kontokorentu tak můžete jít na svém účtu do mínusu a to kdykoliv a opakovaně, např. během každodenního nakupovaní do Vaší domácnosti nebo když vám pochybí pár tisíc na vysněnou dovolenou. Výše limitu je předem stanovena a s jeho překročením je spojeno vysoké penále.

Kreditní karta

Úvěr z kreditní karty, jinak také revolvingový úvěr představuje opakované čerpání finančních prostředků banky. Kreditní karta bývá často nesprávně zaměňována s klasickou debetní platební kartou. Rozdíl je v tom, že na debetce máte své peníze a na kreditce jsou peníze banky. Ty jsou poskytnuty na krátké bezúročné období, po jeho uplynutí je účtován vysoký poplatek.

Spotřebitelský úvěr

Dosloužil Vám domácí spotřebič nebo se pokazilo rodinné auto?  V této chvíli lidé často sáhnou po nejběžnějším z úvěrů a to spotřebitelském, který poskytuje každá banka a je možné jej využít na cokoliv.  Dopředu vždy znáte úrokovou sazbou, dobu splácení a výši měsíční splátky. Jako doplňkový produkt bývá často nabízeno také pojištění schopnosti splácet pro případ smrti, invalidity či pracovní neschopnosti, kdy není klient schopen splácet svůj závazek.

Konsolidace

Konsolidace nebo také optimalizace půjček umožňuje sloučení několika stávajících úvěrů a to i od různých poskytovatelů. V tom případě se zvolí individuální doba splácení a výše splátek.

Leasing

V ČR je nejčastěji využíván pro financování nákupu automobilů či strojů. Po celou dobu splácení však vlastní předmět splátková společnost a na klienta přechází vlastnictví až v případě splacení celé částky. Díky tomu může být leasing mnohdy levnější než jiný úvěr.

Refinancování úvěru

Jestliže již využíváte některý z výše uvedených úvěrů, máte vždy právo využít konkurenční nabídku. V praxi tento proces představuje splacení stávajících závazků a to novým poskytovatelem úvěru, který byl ochoten nabídnout Vám lepší podmínky pro splácení.

Americká hypotéka

Peníze získané tímto úvěrem je možné využít na cokoliv, jejich řádné splácení je však jištěno zástavou Vaší nemovitosti ve prospěch banky. Touto vzájemnou dohodou je možné dostat se na nižší úrokovou sazbu než u běžných spotřebitelských úvěrů.

Hypoteční úvěr

Úvěrem ze stavebního spoření není vhodné řešit velkou investici, kterou je třeba rozsáhlá rekonstrukce nebo koupě bytu či rodinného domu. Tyto investiční záměry je výhodné pokrýt hypotékou.

 

Hypoteční úvěr je ideální variantou pro koupi bytu nebo domu, ale také v případě výstavby rodinného domu. Jednoduše proto, že se tak můžete dostat na podstatně nižší úrokovou sazbu a finanční instituci tak přeplatit méně peněz. Platí ale také, že čím více svých peněz máte naspořených, tím lepší podmínky od banky získáte. Hypotéka je poměrně složitý proces, který vyžaduje spoustu času na její přípravu. Spolu to ale hravě zvládneme a navíc se za Vás popereme o nejvýhodnější podmínky.

Úvěr ze stavebního spoření

Ideální zdroj financí v případě rekonstrukcí, oprav, modernizací, ale třeba také v případě koupě pozemku.

 

Čeká Vás modernizace koupelny či kuchyně, máte v plánu drobnou rekonstrukci, modernizaci nemovitosti nebo třeba koupi pozemku pro budoucí výstavbu rodinného domu? Jestliže si nepotřebujete půjčovat velký balík peněz, sáhněte po úvěru ze stavebního spoření. V porovnání s hypotékou se tak vyhnete dlouhodobému splácení a ručením nemovitosti.

Z vaší půjčky uděláme trpaslíka!

 

 

 

 

 

 

 

POTŘEBUJETE FINANCOVAT BYDLENÍ, REKONSTRUKCI NEBO KOUPI POZEMKU?    ANO

BYDLENÍ

výstavba domu

koupě domu/bytu

rekonstrukce

pojištění domácnosti

pojištění nemovitosti

pojištění zvířat

ŽIVOT

rizika a úrazy

spoření na důchod

pojistka na blbost

bankovní účet bez poplatků

cestovní pojištění

odpovědnost pro zaměstnance

AUTO/MOTO

povinné ručení

havarijko

střet se zvěří

pojištění skel

motorky, čtyřkolky i traktor

vozík

FIRMY/PODNIKATELÉ

profesní odpovědnost

finanční způsobilost

pojištění zaměstnanců

pojištění majetku

firemní a podnikatelské úvěry

SPOŘENÍ

stavebko

penzijko

investování

spořicí účet

termínované vklady

PŮJČKY

na cokoliv

na bydlení

sloučení více půjček do jedné

lepší úrok pro stávající úvěr

expres půjčka

leasing

OSTATNÍ

finanční abeceda

hlášení pojistných událostí

chci lepší nabídku

na co si dát pozor

MGblog

reference

http://www.moneygarden.cz/wp-content/uploads/2017/04/cropped-MoneyGarden_LOGOTYP_barevny-gradient_RGB_pruhledny.png

 Telefon: +420 723 988 857    E-mail: info@moneygarden.cz   Web: www.moneygarden.cz

© 2017 MoneyGarden s.r.o. Všechna práva vyhrazena